1. W całym Kościele przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu - czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dziś już drugi jego tydzień. Czy stać mnie było, by w tym czasie choć jedną godzinę przeznaczyć na udział w Roratach? By nie zagubić tego czasu i nie zmarnować danej nam szansy. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. Roratniej wieczorem o godz. 17.00, a w sobotę w tym tygodniu o godz. 8.00. W sposób szczególny to zaproszenie kieruję pod adresem młodzieży oraz dzieci niosących lampiony i serduszka pełne dobrych uczynków.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 3. W środę o 16.30 różaniec za ofiary stanu wojennego i naszą Ojczyznę.
 4. Świece wigilijne, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc będącym w potrzebie, można nabywać w zakrystii.
 5. W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Sobota jest też dniem spowiedzi parafialnej przed Świętami Bożego Narodzenia. Serdecznie proszę Was drodzy parafianie o przystąpienie do spowiedzi. Spowiedź od godz. 8.30 do 10.00 i od 10. 30 do 12.00. Proszę Was, abyście przez ten tydzień dodali jedno zdrowaś Maryjo do wieczornej modlitwy o dobrą spowiedź dla wszystkich parafian.
 6. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej na plebanii.
 7. Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie w sobotę 16 grudnia
  2017 r., początek o godz. 13.30. W programie konferencja, adoracja
  Najświętszego sakramentu, Msza św. i agapa.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, w którym możemy przeczytać: profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepie nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę, dlaczego dobry organista to skarb dla Parafii? Wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę. Jest też nowy numer Miłujcie się.
 9. Bóg zapłać P. Tadeuszowi Zawodnemu za odnowienie trzech krzyży do naszego kościoła. Niektóre rzeczy zrobił nowe, niektóre bardzo starannie odnowił.
 10.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
  Janina Barabaś . 72    z Okręgu,
  Wiesław Kołodziej l. 49  z Lubiczko, pogrzeb we wtorek o godz. 14.00
  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­