1. Tegoroczny Adwent dobiega końca, przyjście Pana jest już bliskie. Zapytajmy samych siebie: Jak przeżyliśmy ten święty czas refleksji, pokuty i nawrócenia? Czy choć raz uczestniczyłem w Roratach ?
 2. Dziś przypada Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech jej towarzyszy: wspólna modlitwa, czytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd. Chciejmy zaprosić też do wigilijnego stołu ludzi samotnych. Wigilijną radość przeżywamy również w kościele przez udział o północy w uroczystej Mszy św. zwanej Pasterką. Przed Pasterką o godz. 11.30 program dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą jak to było rok temu na Fundusz Obrony Życia.
 3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.30 i godz. 12.00.
 4. We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Święto Św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 8. 00, 10.30, 12.00. Składka w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie UPJPII. Na Mszy św. o godz. 12.00 rozesłanie kolędników misyjnych.
 5. W środę o godz. 16.30 różaniec, który poprowadzi AK naszej parafii, Msza św. i nowenna do MB Gręboszowskiej ostatnia w tym roku. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Gręboszowskiej do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić zakończenie roku kalendarzowego. Na każdej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski i śpiewać Ciebie Boga wysławiamy.
 7. Bóg zapłać rodzinom, które w tym roku ofiarowały choinki do kościoła. Za udekorowanie kościoła i przygotowanie go do świąt Pani Renacie Stokłosa, Pani Magierowej i rodzinie Zawodnym, Tadeuszowi Adamczykowi, Henrykowi Deszcz, Tomaszowi Kalafarskiemu, młodzieży z Ujścia Jezuickiego za piękne ubranie choinek i 5 rodzinom z Gręboszowa za posprzątanie kościoła na święta.
 8. Zachęcam do nabywania nowej świątecznej prasy religijnej „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł. Jest to podwójny numer. Znajdziemy w nim propozycję modlitwy przy wigilijnym stole, reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy, jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów?
 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Józefie Woźniak, Elżbiecie i Stanisławowi Niemczura.
 10. Proszę, aby w każdym naszym domu naszej parafii były opłatki pobłogosławione przez kapłana, a które rozprowadza nasz pan organista.
 11.  Porządek kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich:
  - w środę od godz. 8.00 – Ujście Jezuickie od Biskupic w stronę szkoły
  - w czwartek od godz. 8.00 – Ujście Jezuickie od Okręgu do szkoły włącznie
  - w piątek od godz. 8.00 – Wola Gręboszowska od P. Plebańczyk
  - w sobotę od godz. 8.00 – Wola Gręboszowska od P. Heleny Dąbroś
 12.  Z naszej wspólnoty odszedł do Pana:
  + Wiesław Żelazny -  l. 50 z Woli Gręboszowskiej
   Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

Konto parafii

BANK SPÓŁDZIELCZY Dąbrowa Tarnowska ODDZIAŁ GRĘBOSZÓW
NR 96 9462 1013 2004 4000 0866 0001

­